top of page
Szukaj

Czy inwestycja w keramzyt budowlany jest opłacalna?

Prężnie rozwijająca się branża budownictwa stale ewoluuje, dzięki czemu możemy korzystać z coraz to bardziej praktycznych rozwiązań. Z racji tego jak istotnym wydarzeniem w życiu każdej osoby jest postawienie swojego pierwszego domu, sięganie po sprawdzone środki jest tutaj kluczowe. Używanie ich może na stałe pomóc nam omijać wszelkiego rodzaju modernizacje oraz remonty w przyszłości. Szczególnym elementem budowy jest przede wszystkim starannie dobrany materiał – to od niego w gruncie rzeczy zależy jej sukces. Mówiąc o tej kwestii, nie można nie wspomnieć o keramzycie budowlanym. Czy jest to jednak opłacalna inwestycja?


Rodzaj i jakość keramzytu budowlanego

Ważną sprawą jest dobranie odpowiednich bloczków keramzytu budowlanego. Aktualnie na rynku możemy bowiem znaleźć jego różne warianty. Oczywiście należy dokładnie przeanalizować źródło, z którego mamy zamiar je pozyskiwać. Natomiast równie kluczowe jest tutaj postawienie na taki materiał, który będzie zgodny z przeznaczeniem oraz będzie charakteryzować się należytymi cechami. Do najpopularniejszych, a przy tym najczęściej wykorzystywanych należą między innymi:


  • keramzyt budowlany lekki,

  • keramzyt budowlany o średniej gęstości,

  • keramzyt budowlany ciężki,

  • keramzyt budowlany wykorzystywany do izolacji cieplnej i akustycznej.


Dobrze jest mieć to na uwadze, ponieważ każde z nich mają swoje odrębne zastosowania. Przykładowo lekkie bloczki keramzytowe wykorzystywane są głównie do izolacji ścian wewnętrznych oraz dachów. Podczas gdy te, które mogą pochwalić się większą gęstością, są świetną podstawą dla ścian zewnętrznych, zwiększając w ten sposób masę całej konstrukcji. Czynią ją przy tym znacznie bardziej solidną.


Inwestycja w przyszłość

Główną zaletą, z której słynie keramzyt budowlany, jest jego strona praktyczna. Z racji na to, jak trwałym jest budulcem, zapewniając doskonałą izolację termiczną i akustyczną, bardzo zyskuje on w oczach zarówno przyszłych mieszkańców, jak i firm budowlanych. Ponadto jest on wyjątkowo trwały. Dzięki czemu z łatwością gwarantuje on wywiązywanie się ze swoich zadań przez wiele lat.

Stawiając na materiał budowlany z keramzytu, możemy być pewni tego, że będziemy w stanie zaoszczędzić na energii w sezonie grzewczym. Jego idealna izolacja termiczna powoduje, że nie ma wówczas dużej konieczności ogrzewania domu, co w innych warunkach wiązałoby się ze zwiększonymi kosztami jesienią i zimą. Dodatkowo jest to tak samo praktyczne rozwiązania nawet i latem. Ściany wykonane z keramzytu nie przepuszczają w znaczącym stopniu temperatury panującej na zewnątrz, co pozwala zachować przyjemny chłód i świeżość wewnątrz budynku.

Mocną stroną tego materiału jest także wysoka odporność na ewentualne zniszczenia powodowane przez panujące na dworze warunki atmosferyczne. Przypadłości takie, jak:


  • powstawanie korozji,

  • zbieranie się wilgoci


przestają być wtedy problemem. W ten sposób konstrukcja zachowuje swój pierwotny stan przez znacznie dłuższy okres czasu. Uznaje się, że trwałość domów wykonywanych z keramzytu budowlanego wynosi aż 200 – 300 lat.


Oszczędność czasu przy budowie z bloczków keramzytowych

Jeżeli budujemy dom z keramzytu budowlanego, termin jego oddania najczęściej jest znacznie krótszy niż zazwyczaj. Konstrukcja taka może powstać nawet w czasie 3 – 4 miesięcy. Jest to prawdziwa innowacja w branży budowlanej, ponieważ znacznie przebija on znane nam dotychczas materiały. Dlaczego korzystając z keramzytu, możemy aż tak bardzo zaoszczędzić czas? Jest to spowodowane w głównej mierze łatwością w jego układaniu. Odbywa się to zwłaszcza bezproblemowo, co pozwala na osiąganie szybszego tempa pracy. W dodatku stosunkowo niewielka masa otwiera możliwość na swobodniejsze organizowanie transportu, co jest przy tym także ekonomiczne z perspektywy firmy budowlanej.



keramzyt budowlany LS firma budowlana Grudziądz i okolice


Region, w którym chcemy rozpocząć budowę a cena keramzytu

Panujące aktualnie ceny keramzytu budowlanego potrafią się znacznie pomiędzy sobą różnić ze względu na to, gdzie dokładnie chcemy rozpocząć realizację naszej inwestycji. Również jest to zależne od konkretnego rodzaju budulca. Pomimo tego średnia cena w Polsce, którą należy za niego zapłacić, oscyluje w granicach 170 zł/tonę. Oznacza to w praktyce, że postawienie ściany wykonanej z keramzytu będzie kosztować nas około 2500 zł/m3.


Keramzyt budowlany w firmie budowlanej LS Łukasz Szulc

Przy każdej nowej inwestycji, nasza firma budowlana z Grudziądza i okolic daje swobodną możliwość wyboru materiałów do postawienia konstrukcji. Pomimo tego, za każdym razem to właśnie keramzyt wychodził zwycięsko i to na niego pada wybór. Jego liczne zalety cały czas przykuwają oko klientów, którzy cenią sobie szczególny komfort oraz ergonomiczne rozwiązania. Budulec ten to bez dwóch zdań opłacalna inwestycja, która w bardzo szybkim tempie potrafi się zwrócić. Dlatego też, jeżeli ty również należysz do takich osób, skontaktuj się z naszym zespołem LS – od projektu pod klucz, a pomożemy Ci to zapewnić!


23 wyświetlenia

Comentarios


bottom of page